Bezpieczne zakupy | #zostańwdomu

POLECAMY Plecak Oddziałów Prewencji POLICJI

POLECAMY Plecak Oddziałów Prewencji POLICJI

POLECAMY Plecak Oddziałów Prewencji Policji ... 

Zdaje się, że wcześniej nie było plecaka w POLICJI. Wraz z nowym mundurem ćwiczebnym dla Oddziałów Prewencji Policji zauważono konieczność pojawienia się takiego elementu w wyposażeniu Policjanta. 

W e-magazynie POLICJA 997 czytamy, że plecak pojawił się w odpowiedzi na potrzeby policjantów dotyczące przenoszenia wyposażenia osobistego w trakcie działań trwających np. kilka dni i ma być on wykorzystywany przede wszystkim w oddziałach i pododdziałach prewencji. Koniec reklamówek - czas rozpocząć nowoczesną, wygodną i estetyczną erę plecaków. Polecamy oryginalną wersję, plecaka wysokiej jakości w pełni spełniający oczekiwania POLICJANTÓW. 

Plecak Oddziałów Prewencji Policji wykonany m.in. oryginalnej DuPont Cordura®, w kolorze czarnym teraz dostępny w Mundurowy24.pl 

Plecak wchodzi w skład nowego umundurowania ćwiczebnego POLICJI.

Posiada system taśm, troków i gum umożliwiających kompresowanie plecaka, mocowanie dodatkowego ekwipunku oraz troczenie na zewnątrz innych przedmiotów.

System nośny plecaka ma regulowane szelki z systemem szybkiego wypinania, pasem piersiowym oraz taśmami i gumą umożliwiającą montaż niezbędnego sprzętu na szelce plecaka. 

Plecak wzmocniono metalowym, ukrytym stelażem.

Pojemność plecaka to 35 litrów.

Wzór w pełni zgodny ze specyfikacją techniczną Komendy Głównej Policji.

Plecak posiada:

 • dwie niezależne komory otwierane na zamek błyskawiczny o szerokości spirali 8,3mm (po dwa suwaki);
 • z zewnątrz, po bokach ma naszyte dwie kieszenie wykończone gumą;
 • kieszenie o wysokości i objętości umożliwiającej przenoszenie butelki o pojemności 1,5 litra;
 • gront, boki oraz denko plecaka obszyte są taśmami w systemie PALS*. Na kieszeniach bocznych naszyte są 4 rzędy taśm. Na froncie naszyte są 4 rzędy taśm. Na denku naszyte są 3 rzędy taśm;
 • plecak posiada system taśm, troków i gum umożliwiających kompresowanie plecaka,
 • mocowanie dodatkowego ekwipunku jak również troczenie na zewnątrz innych przedmiotów;
 • taśmy troczące rozmieszczone są symetrycznie na obu bokach oraz na froncie i dnie plecaka.
 • dwa pionowe troki biegnące pod denkiem i wychodzące na front plecaka posiadają możliwość montażu dodatkowego ekwipunku zarówno pod plecakiem jak i na dolnej części frontu;
 • na froncie plecaka znajduje się guma okrągła (ekspander) przepleciona przez pętle z taśmy i zakończona stoperem. Pod ekspanderem jest płaska kieszeń, z dostępem od zewnątrz, zamykana na zamek błyskawiczny o szerokości spirali 8,3mm (jeden suwak).
 • nad kieszenią umieszczona jest taśma samoczepna o szerokości 50mm i długości odpowiadającej całej szerokości frontu. Symetrycznie po obu stornach frontu rozmieszczone są 3 pary ramek plastikowych mocowanych na pętlach z taśmy przez które przepleciony jest ekspander.
 • w dolnej części frontu centralnie umieszczony jest napis POLICJA wykonany metodą haftu maszynowego w kolorze srebrnym.
 • na górze znajduje się uchwyt do przenoszenia plecaka wykonany z taśmy technicznej o szerokości 50mm (przy czym sam uchwyt ma szerokość 25mm w części centralnej i po bokach) , taśma jest zaszyta w centralnej części umożliwiając pewny i wygodny chwyt plecaka.
 • wszystkie zamki na zewnątrz plecaka kryte są patkami z materiału zasadniczego.
 • patki mają na celu zwiększyć wodoodporność plecaka, oraz dodatkowo chronić zamki przed zniszczeniem.
 • wszystkie suwaki na zewnątrz plecaka zakończone są sznurkiem. Końcówki sznurka posiadają plastikowe zatrzaskowe zakończenia zapobiegające strzępieniu.
 • system nośny plecaka posiada regulowane szelki z systemem szybkiego wypinania, pasem piersiowym, oraz taśmami umożliwiającymi montaż niezbędnego sprzętu na szelce plecaka.
 • szelki wypełnione są pianką EVA o grubości 10mm.
 • plecy plecaka wykonane są z pianki o grubości 3mm i posiadają naszyte profile z pianki o grubości 10mm obszyte materiałem głównym (Cordura®);
 • na wewnętrznej stronie pleców umieszczone są dwie listwy aluminiowe o szerokości 25mm, grubości 3mm i długości 42,5cm oraz o przekroju posiadającym zaokrąglone krawędzie. Listwy wykonane ze sprężystego stopu aluminium, włożone są w naszyte tunele z taśmy o szerokości 50mm i zabezpieczone od góry patką z taśmą samoczepną. Każda listwa na obu końcach zakończona jest kapturkiem plastikowym chroniącym przed ostrymi krawędziami.
 • na plecach plecaka znajduje się kieszeń na dokumenty zajmująca całą powierzchnię pleców. Dostęp do tej kieszeni jest od zewnątrz od strony pleców, po lewej stronie, poprzez pionowo umieszczony zamek błyskawiczny z dwoma suwakami (szerokość spirali 8,3mm).
 • denko plecaka wykonane z dwóch warstw materiału, posiada kieszeń zamykaną na rzep od strony pleców. W kieszeni umieszczona została peleryna przeciwdeszczową na plecak.
 • peleryna wykonana z materiału lekkiego i wodoodpornego, wielkością dopasowana tak, aby przykryć i osłonić cały plecak. Peleryna posiada tunel dookoła na brzegu z wpuszczoną gumą i stoperem, dzięki czemu możliwe jest zaciągnięcie peleryny na plecak.
 • na zewnętrznej stronie peleryny umieszczony jest centralnie w górnej jej części (1/3 wysokości plecaka) odblaskowy napis POLICJA wykonany metodą termo-transferu.
 • we wnętrzu komory głównej od strony pleców naszyty jest panel wykonany z Cordury® z naszytymi 3 rzędami taśm w systemie PALS*. Po przeciwnej stronie znajduje się kieszeń wykonana z siatki konstrukcyjnej zamykana na zamek błyskawiczny o szerokości spirali 6,4mm (jeden suwak). Kieszeń zajmuje powierzchnię od góry do połowy wysokości plecaka.
 • w przedniej komorze umieszczony jest organizer z przegródkami na długopisy, gumą na większe przedmioty typu multitool, latarkę, oraz kieszonką z siatki zamykaną na zamek o szerokości spirali 6,4mm (jeden suwak).
 • elementy zewnętrzne plecaka oraz system nośny są wykonane z tkaniny zasadniczej typu DuPont Cordura®, natomiast elementy wewnętrzne, oraz przegrody wykonane są z cieńszych materiałów podszewkowych.

*PALS – uniwersalny system naszywania taśm na sprzęcie i oporządzeniu, umożliwiający szybki i pewny montaż dodatkowego ekwipunku. System PALS polega na rozmieszczeniu taśm o szerokości 25mm poziomo w odstępach co 25mm. Mocowanie taśm do tkaniny wykonane jest za pomocą pionowych szwów ryglowych o długości 25mm, w rozstawie na długości taśmy co 40mm. Dzięki systemowi taśm PALS użytkownik może zamocować inne elementy wyposażenia,
wykorzystujące ten system mocowania. Jest on uniwersalny, bezawaryjny i powszechnie stosowany (obecnie najpopularniejszy system na świecie). Mocowanie dodatkowych elementów odbywa się poprzez przewleczenie luźnej taśmy, przez taśmy naszyte na plecaku i elemencie który chcemy doczepić. 

Więcej plecaków szukaj tutaj: https://www.mundurowy.pl/akcesoria-i-wyposazenie/taktyczne/plecaki.html 

Plecak Oddziałów Prewencji Policji dostępny jest tutaj: https://www.mundurowy.pl/plecak-opp-policja-cz.html 

SZUKASZ CZEGOŚ PODOBNEGO? Może Cię zainteresować Plecak SPARROW 30.
Zobacz tutaj: https://www.mundurowy.pl/plecak-sparrow-30-czarny-cz.htmlPRODUKTY POWIĄZANE

Kontakt z nami